Imagine Cup Türkiye 1.si RePharm Ekibi ile Windows Phone 7 Eğitimini Tamamladık


Imagine Cup, Türkiye’de de her yıl düzenlenen yarışmada birinci olan öğrenciler ülkemizi temsil etmek üzere yarışma finalinin yapıldığı ülkeye davet edilirler. 2012 yılında yarışmanın Dünya Finalleri Temmuz ayında Avustralya’da gerçekleşecektir. Öğrenciler yarışma teması olan “Zor problemlerin teknoloji ile çözüldüğü bir dünya düşleyin” doğrultusunda belirlenen konularda projeler geliştirerek yarışırlar. Imagine Cup yarışmasında 4 temel kategoride yarışabilirsiniz. Yazılım Tasarımı,Oyun Tasarımı: Xbox/Windows,Oyun Tasarımı: Phone ve BT Becerisi. Windows 8 Becerisi, Windows Mobil Becerisi ve Windows Azure Becerisi alt kategorilerdir. Imagine Cup 2003 yılında bu yana düzenlenen Dünyanın En Büyük Öğrencilerarası Teknoloji Yarışmasıdır. Türkiye’de de her yıl düzenlenen yarışmada birinci olan öğrenciler ülkemizi temsil etmek üzere yarışma finalinin yapıldığı ülkeye davet edilirler. 2012 yılında yarışmanın Dünya Finalleri Temmuz ayında Avusturalya’da gerçekleşecektir.(*1)

Her yıl Dünya’nın bir çok ülkesinde düzenlenir ve yerel 1 ekip birinciliğe ulaşır. Daha sonra bu ekip, Dünya Finalinin yapılacağı ülkeye -bu yıl Avusturalya- giderler. Bu yıl Türkiye 1.olan ekip RePharm ise ülkemizi dünya finallerinde temsil edecek.

Image Cup Türkiye 1. RePharm ekibinden Derya Gündüz ile geçtiğimiz hafta bir tanesi Starbucks’ta diğer Bilge Adam Kızılay Şubesi’nde olmak üzere iki günlük Windows Phone 7 eğitimini tamamladık. Projelerini daha önceden inceleme fırsatım olmuştu. Teknoloji olarak bayağı iyi gidiyorlar. Projelerini Azure’a Deployment ettiler. Windows 8 için uygulama yazıyorlar, Windows Phone 7 içinde çok güzel bir uygulama yapılıyor.

Etkili sunum tekniklerini ve profesyonel sunum hazırlama konusunda ise sonraki günlerde eğitim yapacağız.

Tüm süreç tamamlandığında ben dünya finalinde iddialı olduklarını düşünüyorum.

Kaynaklar

(*1) – http://imaginecup.msakademik.net/hakkinda.html

, , ,

  1. #1 by Derya Gündüz on August 11, 2012 - 3:13 pm

    Teşekkür ederiz tekrardan Hocam:))

    • #2 by Mahmut Can Sözeri on August 11, 2012 - 11:18 pm

      Faydalı olduysa ne mutlu bana. Başarılarınız devamını diliyorum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: