ŞaşıYorum™ 15 (Kuğulu Park’taki Çapkın Amca)


Bu yazımı yazacağımı 13 Temmuz’da söylemiştim. Fakat Ankara’dan İstanbul’a geldim, işler çok yoğundu zaman olmadı. Biraz uzun olacak sabırla okursanız gerçekten şaşıracaksınız.

Ankara’da kuğulu park meşhur bir yerdir özellikle Aşk Tesadüfleri Sever filminde  gerek kuğuları, gerek tunalı üzerinde olması, gerek herkesin yanında getirdiği köpekleri ile gerekse yaşanan farklı olaylar(gidip görmelisiniz söylemem 😀 ). Benim de yaşadığım bu olay beni çok farklı etkiledi uçlu kalemimin ucu bitene kadar olay esnasında notlarımı aldım.

İşte başlıyoruz…

Yoğun bir günün ardından biraz dinlenmek ve vakit geçirmek için otobüs durağımın karşısıda olan Kuğulu Park’ta kuğuların karşısında boş bir banka oturduğum. Sağ bankta bir çift, sol bankta 1  kadın ve anne kız  2 kişi daha var.

Kuğulu Park’ta oturanlar bilirler orada bir çaycı abi vardır gelir herkese sorar çay içer misiniz diye, içenlere küçük çay bardağında çayı getirir 1,25 lirayı alır.

Çaycı abi geldi çay içen var mı? Solumdaki anne kız çay istediler. Bu sırada yanıma gözlüklü, hafif kel olan saçlarıda beyaz, beyaz thirt, mavi pantolun giyen orta yaşlı bir amca oturdu. (Bu kadar ayrıntılı tarif ediyorum ki görüp şüphelenirseniz yanından uzaklaşın diye 😀 )

Daha önceden sipariş verilen çaylar solumdaki anne-kız a geldi. Yeniden “çay içen var mı? çay çay çay” diye sordu çaycı abi. Yanımdaki amca kendisi bir tane istedi ve yanında ki, anne-kız ın sağında amcaya yakın olan, kadına döndü:

Amca: “İçer misiniz?

Kadın:  “hayır teşekkürler”

A: “için lütfen çay iyidir…”

K: “sağolun” dedi sert bir ifadeyle

A: “sinirli gibisiniz”

ooo muhabette girdi amca ben şaşırdım burada. Ben böyle bir teklifte bulunamazdım, birşey yersem yanımda oturan kişiyle paylaşmak isterim ama bu farklı. Muhabbete giriş başlamış oldu.

Kadın” evet sinirliyim”, amca “yorgun görünüyorsunuz” diye devam ediyor. “Gözlerinizde bir sinir var “…  Amca konuşmaya devam ederken tamamen sola dönüp kadınla arasındaki mesafeyi azaltınca kadın kalktı, “size iyi günler” dedi ve gitti.

Amca bu sefer geriye kalan anne-kız dan anne ile konuşmaya başladı. Biraz sinirli gibiydi sanırım işte günü iyi geçmedi. Anne evet biraz var gibi dedi. Bu arada bende kızına bakıyorum belki muhabbete bende girerim diye, eee dedim kendi kendime “olum mahmut bak, amcanın kafada saç kalmamış yaş almış başını gidiyor yaptığına bak, sende böyle otur kuğu filan izle 😀 “.  Konuşmaların neredeyse hepsi aklımda ama sadece başlıkları anlatacağım.

Amca konuşmaya girdi su dinlendiriyor, su şöyle su böyle. Sonra benim yanımdan kalktı anne nin yanına oturdu. Konuşmaya devam ederken dilenci geldi. Herzaman söylediklerini söylediler. Gönlünüzden ne koparsa… Amcadan tarihi cevap : “hiç bir şey kopmuyor”. Konuşmaya devam ettiler. Dilenci “güzel kızınız ”

Evlenme – aldatılma, çalışma yaşamı, suyun dinlendiriciliği, meslekler hakkında konuştular.

Amca kızın 30 yaşında olduğunu öğrenince benim kadar şaşırmamıştır galiba. Anne “maşallah deyin” dedi. “Siz ne yiyiyorsunuz bu kadar gençsiniz” dedi. Sonra anne kız da kalktı…

Yorum sizin, bunların hepsi normal olamaz. İnsanlara ŞaşıYorum…

işte aldığım not:

Görsel Kaynaklar:
Görsel 1 

,

  1. #1 by tasitasin on July 23, 2011 - 2:32 pm

    hahahah 😀

  2. #2 by Can PERK on July 1, 2012 - 9:19 am

    Feyiz alm almak gerekli :)) Koptum hocam : “olum mahmut bak, amcanın kafada saç kalmamış yaş almış başını gidiyor yaptığına bak, sende böyle otur kuğu filan izle “

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: